32 Inch 4K UHD Monitor (3840x2160), IPS,60Hz Refresh Rate, 120% sRGB, AMD FreeSync, 178° Viewing Angle, HDMI/DisplayPort, VESA 100x100mm Mount Compatible, Tilt Adjustable - Black
We independently review everything we recommend. When you buy through our links, we may earn a commission. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Learn more ›

114 ratings
Highlights




















| Specification | Details |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Finish | IPS Panel |
| Contrast Ratio | 4000:1 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Display Type | LCD |
| Display Technology | 4K UHD, IPS |
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Brightness | 250 candela_per_square_meter |
| Color Gamut | 120 |
| Has Color Screen | Yes |
| Picture Quality Enhancement Technology | AMD FreeSync, Flicker-free, Blue Light Filter |
| Screen Size | 32 Inches |
| Item Dimensions D x W x H | 7.44"D x 28.14"W x 19.97"H |
| Response Time | 1 Milliseconds |
| Connectivity Technology | HDMI, DisplayPort |
| Hardware Connectivity | DisplayPort, HDMI |
| Adaptive Sync | FreeSync |
| Additional Features | Adaptive Sync, Energy Efficient, Eye Care, IPS |
| Color | Black |
| Brand | ZZA |
| Model Number | Z32A4K60HZ |
| Model Name | Z32A |
| Warranty Description | 1-year warranty |
| Manufacturer | Jetta (Shenzhen) E-commerce Co., Ltd |
| ASIN | B0FB7QRCS8 |
| Resolution | 4K UHD 2160p |
| Display Resolution Maximum | 3840 x 2160 Pixels |
| Native Resolution | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 2 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Total USB 2.0 Ports | 1 |
| Screen Surface Description | IPS Panel |
© 2026 GiftsPick.com. All rights reserved. Time Zone: Pacific Time (US & Canada).