blurams 5G Cameras for Home Security, 2K Pet Camera with Phone App, 360° PTZ Indoor Camera w/Dual-Band WiFi6, Free Human/Motion/Sound Detection, 2-Way Talk, Night Vision, Compatible with Alexa, 2Pack
We independently review everything we recommend. When you buy through our links, we may earn a commission. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Learn more ›

1,768 ratings
Highlights




























| Specification | Details |
|---|---|
| Other Special Features of the Product | 2-Way Audio, 5GHz/2.4GHz Dual-Band, 2K Resolution, Color & IR Night Vision, Free Human/Motion/Sound Detection, Motion Tracking |
| Indoor Outdoor Usage | Indoor |
| Compatible Devices | Smartphone |
| Controller Type | App Remote Control |
| Mount Type | Wall Mount |
| Color | Grey - 2.4GHz/5GHz |
| Form Factor | Dome |
| Shape | Dome |
| Room Type | Nursery |
| Waterproof Rating | non weatherproof |
| Control Method | App |
| Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Connectivity Protocol | Wi-Fi |
| Wireless Technology | Wi-Fi |
| Video Capture Resolution | 2K |
| Focus Type | Manual Focus |
| Field Of View | 360 Degrees |
| Item Dimensions | 6.61 x 3.43 x 6.38 inches |
| Item Weight | 0.66 Kilograms |
| Unit Count | 2.0 Count |
| Antenna Location | Baby Monitoring, Indoor Security, Pet Monitoring |
| Brand | blurams |
| Model Name | A31-2 Pack |
| Number of Items | 2 |
| Built-In Media | indoor pet camera, USB cable, power adapter, screw accessory pack, plotting sheet, user manual |
| Model Number | A31-2 Pack |
| Specific Uses For Product | 360 Degree Coverage, Surveillance |
| Manufacturer | blurams |
| Item Type Name | Indoor Pet Camera 2.4GHz Wi-Fi Only |
| ASIN | B0CX4QS9YQ |
| Power Source | Corded Electric |
| Are Batteries Required | No |
| Video Capture Format | MP4 |
| Night Vision | Night Color |
| Recommended Uses For Product | Baby Monitoring, Indoor Security, Pet Monitoring |
| Special Feature | 2-Way Audio, 5GHz/2.4GHz Dual-Band, 2K Resolution, Color & IR Night Vision, Free Human/Motion/Sound Detection, Motion Tracking See more |
© 2026 GiftsPick.com. All rights reserved. Time Zone: Pacific Time (US & Canada).