CasaCam Wireless Security Camera System | 10.1” Touchscreen Monitor, 2 2K Floodlight Cameras | Indoor/Outdoor, No Monthly Fees, AI Detection, Two-Way Talk, 64GB SD, GuardianCam Pro VS6102
We independently review everything we recommend. When you buy through our links, we may earn a commission. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Learn more ›

34 ratings
Highlights






















| Specification | Details |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Video Capture Resolution | 2K |
| Other Special Features of the Product | AC Powered 24/7 Recording, Dual Band WiFi 2.4GHz&5GHz, Full Color Night Vision, Human Detection, No Monthly Fee |
| Number of Channels | 8 |
| Memory Storage Capacity | 64 GB |
| Power Source | AC |
| Compatible Devices | smartphone, tablet |
| Night Vision | Night Vision |
| Smart Home Compatibility | Smart Home Compatible |
| Brand | CasaCam |
| Model Number | Pro 2-Cam Kit |
| Manufacturer | HomeTech LLC |
| Manufacturer Warranty Description | 1 Year |
| UPC | 850010744322 |
| Mfr Part Number | VS610X |
| Built-In Media | 10.1" Touchscreen Monitor, Camera, Mounting Hardware, Power Adapters |
| Unit Count | 1.0 Count |
| ASIN | B0FGTP5ZGY |
| Special Feature | AC Powered 24/7 Recording, Dual Band WiFi 2.4GHz&5GHz, Full Color Night Vision, Human Detection, No Monthly Fee See more |
© 2026 GiftsPick.com. All rights reserved. Time Zone: Pacific Time (US & Canada).