Fodsports Motorcycle Bluetooth Intercom, Music Sharing, M1S Pro 2000m 10 Riders Group Helmet Communication System Headset Universal Wireless Interphone (Waterproof/Handsfree/Stereo Music/GPS/2 Mic)
We independently review everything we recommend. When you buy through our links, we may earn a commission. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Learn more ›

3,611 ratings
Highlights



























| Specification | Details |
|---|---|
| Brand Name | Fodsports |
| Model Number | M1S PRO |
| Model Name | M1S PRO |
| Built-In Media | Cable |
| Age Range Description | Adult |
| Warranty Description | 1 year |
| Number of Items | 2 |
| UPC | 785197567757 |
| Manufacturer | Fodsports |
| Is Autographed | No |
| ASIN | B07J5Y49NV |
| Headphones Ear Placement | Over Ear |
| Headphone Folding Features | Over Ear |
| Earpiece Shape | On Ear |
| Control Type | Call Control |
| Control Method | Touch |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Frequency Range | 20 Hz to 20,000 Hz |
| Enclosure Material | Plastic |
| Specific Uses For Product | Travel,Music |
| Antenna Location | Motorcycling |
| Compatible Devices | Motorcycles |
| Water Resistance Level | Waterproof |
| Additional Features | Waterproof |
| Headphone Jack | 3.5 mm Jack |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Version | 4.1 |
| Color | M1S PRO |
| Style Name | Modern |
| Theme | Video Game |
| Unit Count | 2.0 Count |
| Battery Charge Time | 3 Hours |
| Battery Average Life | 20 Hours |
| Brand | Fodsports |
| Ear Placement | Over Ear |
| Form Factor | Over Ear |
| Headphones Jack | 3.5 mm Jack |
© 2026 GiftsPick.com. All rights reserved. Time Zone: Pacific Time (US & Canada).