Gawfolk 24.5 Inch PC 200Hz Gaming Monitor, FHD 1080p screen, Built-in speakers,1ms without Bezel, freesync, 99% sRGB, 178 ° Angle View, HDMI、DisplayPort, Compatible with wall mounting 75*75MM - Black
We independently review everything we recommend. When you buy through our links, we may earn a commission. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Learn more ›

586 ratings
Highlights






















| Specification | Details |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Finish | Matte |
| Contrast Ratio | 1000:1 |
| Refresh Rate | 200 Hz |
| Display Type | LED |
| Display Technology | VA |
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Brightness | 240 Candela |
| Pixel Pitch | 0.276 |
| Color Gamut | 99 |
| Has Color Screen | Yes |
| Picture Quality Enhancement Technology | 8-bit color depth, AMD FreeSync technology |
| Screen Size | 24.5 Inches |
| Item Dimensions D x W x H | 6.42"D x 21.93"W x 15.75"H |
| Item Weight | 3.36 Kilograms |
| Resolution | FHD 1080p |
| Display Resolution Maximum | 1920 x 1080 Pixels |
| Native Resolution | 1920x1080 |
| Connectivity Technology | DisplayPort, HDMI |
| Hardware Connectivity | 3.5mm Audio, DisplayPort, HDMI, USB 2.0 |
| Adaptive Sync | FreeSync |
| Additional Features | Flicker-Free |
| Specific Uses For Product | Gaming |
| Color | Black |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Warranty Type | 1 Year Limited Warranty |
| Shape | Flat |
| Brand | Gawfolk |
| Model Number | GF240A |
| Model Name | GF240A |
| Warranty Description | Quality problems, one-year warranty |
| Series Number | 240 |
| Manufacturer | Shenzhen Qinghong Zhuoyue Technology |
| Unit Count | 1.0 Count |
| ASIN | B0DJZ8SH7H |
| Response Time | 1 Milliseconds |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Total Usb Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Screen Surface Description | Matte |
© 2026 GiftsPick.com. All rights reserved. Time Zone: Pacific Time (US & Canada).