Gawfolk 32 Inch 4K UHD Computer Monitor, Ultra-Clear (3840×2160p) Screen, 100% sRGB,178° Viewing Angle, Display Port、HDMI, Compatible with Wall mounting 100 * 100MM - Black
We independently review everything we recommend. When you buy through our links, we may earn a commission. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Learn more ›

Be the first to rate this
Highlights
32 Inch 4K UHD Computer Monitor, Ultra-Clear (3840×2160p) Screen, 100% sRGB,178° Viewing Angle, Display Port、HDMI, Compatible with Wall mounting 100 * 100MM - Black













| Specification | Details |
|---|---|
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Screen Finish | Matte |
| Contrast Ratio | 3500:1 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Display Type | LCD |
| Display Technology | VA |
| Viewing Angle | 178 Degrees |
| Brightness | 200 Candela |
| Color Gamut | 100 |
| Has Color Screen | Yes |
| Picture Quality Enhancement Technology | Color Enhancement, VA Panel |
| Screen Size | 32 Inches |
| Item Dimensions D x W x H | 7.48"D x 28.15"W x 19.96"H |
| Item Weight | 6.03 Kilograms |
| Resolution | 4K UHD 2160p |
| Display Resolution Maximum | 3840 x 2160 Pixels |
| Native Resolution | 3840x2160 |
| Total Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Component Outputs | 2 |
| Additional Features | Flicker-Free, Frameless |
| Specific Uses For Product | Desktop, Entertainment, Gaming |
| Color | Black |
| Mounting Type | Desk Mount |
| Shape | Flat |
| Brand | Gawfolk |
| Model Number | GF320F |
| Model Name | GF320F |
| Warranty Description | Quality problems, one-year warranty |
| Manufacturer | Shenzhen Qinghong Zhuoyue Technology |
| Unit Count | 1.0 Count |
| ASIN | B0FFN4XLS5 |
| Response Time | 2 Milliseconds |
| Connectivity Technology | DisplayPort, HDMI |
| Hardware Connectivity | 3.5mm Audio, DisplayPort, HDMI |
| Screen Surface Description | Matte |
© 2026 GiftsPick.com. All rights reserved. Time Zone: Pacific Time (US & Canada).