ILM Off Road Motorcycle Dual Sport Helmet Full Face Sun Visor Dirt Bike ATV Motocross Casco DOT Certified Model 606V
We independently review everything we recommend. When you buy through our links, we may earn a commission. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Learn more ›

2,185 ratings
Highlights























| Specification | Details |
|---|---|
| Brand Name | ILM |
| Manufacturer | ILM |
| Model Name | 606V |
| Manufacturer Part Number | ILM-606V |
| Warranty Description | 2 Year Manufacturer |
| Included Components | liner |
| Model Number | ILM-606V |
| ASIN | B08HLRSKLS |
| Color | Green |
| Shape | Oval |
| Style Name | Sporty |
| Compatible with Vehicle Type | ATV, Motorcycle |
| Sport Type | Motocross |
| Closure Type | Hook & Loop |
| Material Type | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Shell Type | Hard |
| Item Weight | 1.71 Kilograms |
| Certificate Type | DOT |
| Specification Met | DOT |
| Brand | ILM |
| Vehicle Service Type | ATV, Motorcycle |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
© 2026 GiftsPick.com. All rights reserved. Time Zone: Pacific Time (US & Canada).