OutdoorMaster Update Ski Helmet Headphones, True Wireless Bluetooth with Storage Case, Drop-in HD Speaker Chip Compatible with Audio Ready Snowboard Helmets with Built-in Mic - Navy Blue
We independently review everything we recommend. When you buy through our links, we may earn a commission. As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases. Learn more ›

138 ratings
Highlights































| Specification | Details |
|---|---|
| Brand Name | OutdoorMaster |
| Model Number | OM-MZ04m |
| Model Name | Om-mz04m |
| Built-In Media | User Manual |
| Age Range Description | Adult |
| Warranty Description | 2 Year |
| Number of Items | 1 |
| UPC | 198387033091 |
| Manufacturer | OutdoorMaster |
| ASIN | B0FDGFGQRG |
| Headphones Ear Placement | On Ear |
| Headphone Folding Features | True Wireless |
| Earpiece Shape | on_ear |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Noise Control | None |
| Audio Driver Type | Dynamic Driver |
| Frequency Range | [20 Hz - 20,000 Hz] |
| Enclosure Material | Plastic |
| Specific Uses For Product | Sport |
| Compatible Devices | Smartphones, Tablets, Audio-Ready Helmets |
| Additional Features | True Wireless, Glove-Friendly Controls, HDR Audio Tech, Universal Helmet Compatibility |
| Headphone Jack | No Jack |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Color | Navy Blue |
| Control Method | Push Button |
| Battery Charge Time | 3.5 Hours |
| Battery Average Life | 10 Hours |
| Brand | OutdoorMaster |
| Ear Placement | On Ear |
| Form Factor | True Wireless |
© 2026 GiftsPick.com. All rights reserved. Time Zone: Pacific Time (US & Canada).